Zaproszenie na pielgrzymkę Oazy pod górami Atlas

Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowe Pallotinus zaprasza na pielgrzymkę sladami brata Karola "Oazy pod górami Atlas" 100 lat po bł. Karolu de Foucauld.

PROGRAM PIELGRZYMKI OAZY POD GÓRAMI ATLAS, 100 lat po bł. Karolu de Foucauld

12 dni, samolotowo-autokarowa, wyżywienie pełne

1 DZIEŃ: WARSZAWA – CASABLANCA
Przelot z Warszawy do Casablanki (z przesiadką).

2 DZIEŃ: CASABLANCA – EL JADIDA – ESSAOUIRA
Casablanca: zwiedzanie meczetu Hassana II, Placu Mohammeda V i spacer uliczkami białego miasta, powstałego w stylu art. deco na początku XX w. Przejazd do El Jadidy – zwiedzanie portugalskiej cytadeli wpisanej na Listę UNESCO. Wieczór i nocleg w nadatlantyckiej Essaouirze.  

3 DZIEŃ: ESSAOUIRA – AGADIR
Spacer po Essaouirze – „białej perle Atlantyku”, „wietrznym mieście”. Od portu przez tętniącą życiem medynę, pośród jej straganów (obok produktów spożywczych – kolorowe, bawełniane stroje, skórzane sandały i dźwięki rytmicznej muzyki), aż do Scali – portugalskiego bastionu na smaganych oceanem skałach. Przejazd do Agadiru z postojem u źródeł „złota Maroka” – wśród drzew arganii, w arganiowej olejarni.

4 – 5  DZIEŃ: AGADIR
Dwudniowy wypoczynek w hotelu z zielonym ogrodem, basenem, położonym tuż przy plaży i w dogodnym do spacerów punkcie miasta.

6 DZIEŃ: AGADIR – TAROUDANT – TIOUT – TATA
Wyjazd w kierunku południowo-wschodnim ku górom Antyatlasu. Taroudant  – miejsce transakcji i odpoczynku dla niosących cenne towary handlarzy szlaku transsaharyjskiego. Miasto zwane do dziś „małym Marrakeszem”, dawniej siedziba silnego garnizonu wojskowego,. W osadzie Tiout poczujemy smaki i wyzwania niewielkiej oazy: spacer wśród poletek uprawnych, oazowy „basen” i restauracja z gorącymi podpłomykami. Dalej trasa prowadzi do pustynnego miasta Tata.

7 DZIEŃ: TATA – ZAGORA – oaza M’Hamid
Bezdroża przemierzymy na wschód, do Zagory, gdzie potężne wrota symbolicznie dzielą miasto od piasków pustyni. W XVI w. kilkakrotnie wyruszała stąd armia saddycka, by sułtanowi Maroka podporządkować źródła złota w Timbuktu (dziś Mali). Nocleg pod gwiaździstym (?) niebem w przestronnych namiotach w oazie.

8 DZIEŃ: M’hamid – ZAGORA – OUARZAZATE
Cały dzień na transsaharyjskim szlaku handlowym. Oczy cieszyć będą oazy położone w dolinie rzeki Draa – bogatym źródle marokańskich daktyli. Palmy daktylowe dają tu owoce szczególnie cenione przez Marokańczyków za swój miąższ, smak i wielkość (czas pielgrzymki przypada miesiąc po dorocznych daktylowych zbiorach!). 9 DZIEŃ: OUARZAZATE – AIT BEN HADDOU – MARRAKESZ
Dawny garnizon Ouarzazate – dziś marokańskie centrum kinematografii to początek trasy do obiektu wpisanego na Listę dziedzictwa kultury UNESCO, kazby Ait ben Haddou (kręcono tu m.in. film Kundun, Królestwo Niebieskie, Jezus z Nazaretu, Gladiator). Do Marrakeszu dotrzemy malowniczą drogą przez Atlas Wysoki, mijając Przełęcz Tiszka, 2260 m. n.p.m.

10 DZIEŃ: MARRAKESZ
Całodzienne zwiedzanie miasta – niepisanej stolicy południa kraju: Mauzoleum dynastii Saadytów, spacer przez targ, meczet Kutubia, wizyta w berberyjskiej aptece, plac Jamaa el-Fna.

11 DZIEŃ: MARRAKESZ – CASABLANCA
Przejazd do Casablanki (po śniadaniu lub po obiedzie – w zależności od warunków     pogodowych).

12 DZIEŃ: CASABLANCA – WARSZAWA
Przelot z Casablanki do Warszawy (z przesiadką).

ZAPEWNIAMY:
✔ przeloty samolotem (z przesiadką)
✔ przejazdy klimatyzowanym autokarem i terenowymi samochodami
✔ wyżywienie pełne (3 posiłki)
✔ noclegi w hotelach 3* i 4*(pokoje 2-osobowe), jeden nocleg na pustyni w namiotach
✔ opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
✔ opłaty za przewodników lokalnych i świadczenia zwyczajowe
✔ ubezpieczenie
✔ opiekę księdza przewodnika i pilota pielgrzymkowego
✔ Msze św.

TERMIN: 12.11. – 23.11.2016

CENA: 1450 EUR + 3650 PLN

Opłata za pielgrzymkę może być regulowana na dwa sposoby:
1. całość kwoty w złotych polskich. Ostateczna wpłata jest sumą kwoty podanej w złotych polskich oraz kwoty podanej w walucie, pomnożonej przez kurs sprzedaży dewiz BANKU PKO BP SA,
z którego usług korzysta Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne „PEREGRINUS”, obowiązujący o godz. 9.00 rano w dniu dokonania pełnej wpłaty (między 60. a 45. dniem przed wyjazdem).
Osoby wpłacające należność przelewem bankowym lub przekazem pocztowym proszone są o kontakt telefoniczny z Biurem w dniu wpłaty w celu ustalenia właściwego kursu waluty oraz o przesłanie do biura kserokopii dowodu wpłaty.

2. w złotych polskich i w walucie obcej (zgodnie z cenami podanymi na programie).
Osoby wpłacające należność przelewem bankowym proszone są o kontakt telefoniczny z Biurem w dniu wpłaty w celu otrzymania nr konta walutowego.
Kwota ostatecznej wpłaty jest pomniejszona o wpłaconą wcześniej przedpłatę /dotyczy punktu 1 i 2/.

Termin rezygnacji bez ponoszenia kosztów wynosi 125 dni. Po upływie tego terminu stosuje się przepisy zawarte w „Ogólnych Warunkach Uczestnictwa”.
PRZY ZAPISIE NALEŻY DOSTARCZYĆ:
-wypełniony i podpisany formularz „Umowy-Zgłoszenia”
-ksero paszportu:
-paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki
-przedpłatę w wysokości 1000 PLN.

Dokładny program pielgrzymki.