Refleksja Małgosi z Warszawy

09-12-2018

„Chciałabym, aby w sercach wszystkich była stale obecna pamięć  o Niej…, a mały Jezus nie będzie zazdrosny, wręcz przeciwnie. Maryja jest Jego Matką i przeznaczył dla Niej w niebie wspaniałe miejsce ‘’ Mała Siostra Jezusa Magdalena ,,Listy na Boże Narodzenie”
Drodzy Przyjaciele Małych Sióstr i Braci Jezusa,
Módlmy się proszę do Najświętszej Matki Jezusa  codziennie najprostszą i najpiękniejszą  modlitwą „Zdrowaś Mario ‘’,  w ten przepiękny czas oczekiwania wraz z Nią na Dzieciątko, o powołania do Małych Sióstr i Małych Braci Jezusa.
W tym roku czytałam ,,Listy na Boże Narodzenie ‘’ ze smutkiem, który przywiozły msj Kristina i msj Agata, które właśnie w ten czas zamykają wspólnotę w Belgradzie…
…wiele jest takich miejsc na świecie; Małej Siostrze Magdalenie pęka serce ze smutku… Módlmy się gorąco, aby Małych Sióstr i Braci przybywało w wielu miejscach na świecie, abyśmy mogli czerpać z Ich miłości, serdeczności, prostoty i przyjaźnić się z sercem, którego miłość rozlewa się na nas, zwykłych, szarych, zagubionych we współczesnym świecie ludzi, spragnionych Jego miłości.
Kiedy msj Magdalena powierzyła Maryi swoje Siostry, nazwała Ją pięknie Panią Sahary. Dla Niej siostry wznosiły wbrew przeciwnościom losu „kubbę’’ (rodzaj arabskiej kapliczki); miejmy  wiarę „zdolną przenosić góry ‘’ w naszych modlitwach o powołania…
Wasza Małgosia

 

Skomentuj

Droga duchowa Karola

Znajdź to czego szukasz