Spotkanie u Małych Sióstr Jezusa w Nowej Hucie

09-06-2016

W wtorek, 7 czerwca 2016 nasza wspólnota kapłańska „Chrystus Caritas” z diec. Opolskiej, grupa strzelecka, wybrała się pokłonić Jezusowi Miłosiernemu w Krakowie Łagiewnikach i odwiedzić  drogie Małe Siostry Jezusa w Nowej Hucie.  To tak dla informacji, tytułem wstępu.
Byliśmy: Ja, tzn. ks. Paweł z Dolnej, (mały brat, bo 1,62m w kapeluszu), ks. Tomek z Pomorzowic, Ks. Krzysztof Blaut z Suchego Boru i ks. Józek Krawiec „Barkowicz”.
U sióstr w Nowej Hucie postanowiliśmy zrobić nasze spotkanie bratersko siostrzane. Wielkie dzięki za nie!
Po przywitaniu Gospodarza miejsca w kaplicy, zasiedliśmy do pysznych lodów i braterskiej rozmowy. Oglądaliśmy zdjęcia z miejsc, gdzie przebywał bł. Karol, a rozmowę zdominował aktualny temat uchodźców i ich napływu do Europy. Osobiście podziwiam Małe Siostry i Braci Jezusa za ślub ofiarowania się, swojego życia w zastępstwie za braci muzułmanów, ale temat jak im skutecznie pomóc?  …pozostaje otwarty… Pozostaje otwarte serce i dłonie dla potrzebujących pomocy i gorąca modlitwa, by mogli zostać w swojej ojczyźnie, lub do niej wrócić. Bo dom to zawsze dom.
I jeszcze cierpienie Chrześcijan i  ich wypędzanie… To bardzo boli…
A także problem zbrojeń i sprzedaży broni na cały świat…
Karolowa idea zastępczości, modlitwy i ofiary w zastępstwie za świat…
Powierzaliśmy te trudne sprawy i nasze wspólnoty w Adoracji Jezusa i wspólnym brewiarzu.
Wielkie dzięki za pyszną kolację i spotkanie.
Niech Pan Jezus, Maryja i bł. Karol mają drogie siostry Krysię, Wiolettę, Gosię i Teresę pod opieką!
Wielkie dzięki za otwarte serca i gościnę! Pozdrawiamy także całą wspólnotę Małych Braci i Sióstr Jezusa. Do zobaczenia! Z Bogiem!
ks. Paweł ze wspólnoty kapłańskiej z Opola

Skomentuj

Droga duchowa Karola

Znajdź to czego szukasz