Jubileusz 40 urodzin Rodziny Puzanowskich

24-06-2016

19 czerwca 2016 roku w Częstochowie nasi przyjaciele Karolowi, Ludka i Władek Puzanowscy, świętowali jubileusz 40 lat małżeństwa. Mieli naprawdę świetny pomysł, by zrobić to w Domu poświęconym pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego; pozwoliło to gościom poznać duchową sylwetkę tego wielkiego człowieka i chrześcijanina. Już pierwszego dnia świętowania – bo jubileusz trwał od Koronki w sobotę 18 czerwca do Koronki w niedzielę – pani Stanisława Nowicka z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego bardzo ciekawie i barwnie przedstawiła sylwetkę Kardynała.
W czasie świętowania można też było obejrzeć wystawę mu poświęconą.
Ludka z Władkiem chcieli, aby ich jubileusz był jednocześnie świętowaniem wierności Boga i człowieka w powołaniu ich gości – stąd pomysł, by na identyfikatorach, które rozdawali, przedstawiając sobie nawzajem gości – była wypisana liczba lat trwania w małżeństwie, kapłaństwie lub życiu konsekrowanym. Te wizytówki były ofiarowane w darze ołtarza podczas mszy św. w niedzielę.
Były obecne prawie wszystkie dzieci Puzonków, wraz z wnukami, których jest 12! Dzieci miały swój koncert w sobotę wieczorem.
W niedzielę natomiast punktem szczytowym była Eucharystia świąteczna o 12h, na której śpiewaliśmy pieśni ze ślubu jubilatów. Modlitwa wiernych była czytana kolejno przez ich dzieci. Po Eucharystii byliśmy zaproszeni na obiad, podczas którego wniesiono wspaniały tort czekoladowy autorstwa jednej z córek. Mogliśmy też wysłuchać nagranej przed 40 laty przysięgi małżeńskiej Ludki i Władka.
Tym dwóm dniom towarzyszyła bardzo ciepła, rodzinna atmosfera – którą Ludka z Władkiem umieją nadzwyczajnie tworzyć.
Dziękujemy im za to święto, a szczególnie za ich miłość, wierność i świadectwo chrześcijańskiego życia. Za to, że w centrum ich życia i uroczystości jubileuszowej nie byli oni, ale Chrystus i Maryja. Dziękujemy, Ludko i Władku, i życzymy Wam wytrwania w dobrym aż do końca.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Skomentuj

Droga duchowa Karola

Znajdź to czego szukasz