Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi, W sercu Matki

1 stycznia 2018 r. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi

W sercu Matki


Ewangelia Łk 2, 16-21

Pasterze pośpiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli o tym, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, dziwili się temu, co im pasterze opowiadali. Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to było powiedziane. Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki].


Rozważanie

Mamy często pamiętają wydarzenia z życia swoich dzieci, historie radosne i smutne, przynoszące nadzieję i trudne do zrozumienia. Pamiętają słowa dzieci. Rozmyślają o nich, wspominają. Czekają na odsłonięcie się tajemnicy: „kimże będzie to dziecię?”
Maryja, Matka Jezusa, dziwiła się temu, co o jej małym dziecku opowiadali pasterze, zachowywała te wydarzenia i słowa i rozważała je w sercu.

 

Modlitwa

„Święta Dziewico, święty Józefie, daję wam moją duszę, zanieście ją do stóp Jezusa. Pozwólcie mi, o święci moi rodzice, usłyszeć to, co Jezus chce mi powiedzieć, gdy jestem u Jego stóp. Sprawcie, aby Jego słowa brzmiały nieustannie w moich uszach, aby obrazy z życia Jezusa były zawsze przed mymi oczami i abym jak wy, kochał to, co kocha Jezus, odpychał to, co On odpycha, i był z Nim złączony we wszystkim,..
Mój Boże, kocham Ciebie, wielbię Ciebie, należę do Ciebie, oddaję się Tobie. Obym w każdej chwili był tym, i czynił to, co Tobie najbardziej się podoba. Niech tak samo się stanie ze wszystkimi Twoimi dziećmi. Amen” (brat Karol).

 

Rozważała mała siostra Jezusa, Iza, Warszawa.