Echo ze spotkania Ekipy Karolowej we Wrocławiu

17 listopada 2018 roku spotkaliśmy się po raz kolejny, by „obejrzeć” miniony rok i spojrzeć w przyszłość.

Było nas 9 osób: Ludka z Władkiem, księża Robert z Warszawy i Kuba z Czarnkowa, Piotr Dobrowolski, Rafał Karbowniczek (z młodszego pokolenia Dużego Domu), Zosia i ja oraz – po raz pierwszy – Wojtek mały brat. Grażyna nie mogła dojechać z powodu zdrowia, Andrzej miał inne spotkanie.-, a ostatecznie też choroba go przytrzymała w domu.
Rozpoczęliśmy Eucharystią o 9h45, której przewodniczył Robert, było też kilka osób z Dużego Domu. Następnie kawa i herbata u Oli i Rafała, i do pracy!:).
Najwięcej czasu rozmawialiśmy o książce ms Kathy, która ma się ukazać nakładem wydawnictwa św. Pawła w marcu. Jednogłośnie wybraliśmy tytuł: „Jeżeli kochasz… - moje spotkanie z Karolem de Foucauld” – i redakcja zgodziła się na ten tytuł!! Myśleliśmy też trochę o okładce, no i o promocji. Rafał Karbowniczek zgodził się bez oporu reprezentować nas w tych sprawach we współpracy z działem promocji edycji św. Pawła. Potwierdziliśmy 3 miejsca wieczorów autorskich: Warszawa, Rzeszów i Wrocław. Trochę czasu poświęciliśmy też na przygotowanie sesji we Wrocławiu 22-24 marca 2019r. Temat: „Duchowość spotkania w świetle tajemnicy Nawiedzenia”..
Następnie Kuba przedstawił projekt folderku-informatora o duchowości Nazaretu i Rodzinie Karolowej. Razem przejrzeliśmy tekst i grafikę, nanieśliśmy poprawki – i Kuba ma doprowadzić pomysł do końca, tak, by był gotowy na marzec 2019 roku na pewno!
Z kolei Piotr przedstawił dane dotyczące strony www.malybrat.opole.pl, której oglądalność wciąż wzrasta. Przypomniał, by przysyłać mu rozważania co najmniej  na parę dni wcześniej, a nie na parę godzin wcześniej i by razem dbać o te stronę, dzielić się tym, co się dzieje u nas, jeśli chodzi o duchowość. Wojtek zobowiązał się, że w przyszłym roku bracia pisaliby intencje I-czwartkowe.
Zdecydowaliśmy również, że czuwanie Karolowe odbędzie się w przyszłym roku z 21 na 22 września na Jasnej Górze. Przemyśleliśmy trochę inaczej organizację, ułożyliśmy program –  szczegóły będą podane w swoim czasie.
Pojawiło się też pytanie o rocznicę śmierci Morisa w maju 2019 – bracia nas powiadomią o tym, co przewidzą na ten dzień. W związku z Morisem postanowiliśmy podzielić się na stronie jego nieopublikowanymi konferencjami o Matce Bożej. Wprowadzenie do tych konferencji, które miałyby pojawiać się cyklicznie, ma zrobić Wojtek we współpracy z Piotrem D.
Modlitewnik z tekstami br Karola i modlitwami w oparciu o jego medytacje jest w fazie końcowej przygotowania. Zajmuje się tym Mirek, mały brat.
Gościnność Dużego Domu objawiła się również we wspaniałym obiedzie i zapewnieniu, że zawsze jesteśmy tam mile widziani… DZIĘKUJEMY! Spotkanie zakończyliśmy około 17h.

Pozdrawiam każdą i każdego,
W imieniu Ekipy Karolowej,
Kasia, ms Jezusa i wasza