Echo ze spotkania przedstawicieli wspólnot żyjących duchowością Nazaretu

Poniżej sprawozdania ze spotkania przedstawicieli wspólnot żyjących duchowością Nazaretu.

W sobotę 5.10.2019 o godzinie 9.30 spotkaliśmy się w naszej ekipie Karolowej w Dużym Domu we Wrocławiu: Ludka i Władek, Ola i Rafał (z Dużego Domu), Basia z Krakowa (Instytutu Jesus-Caritas), mała siostra Jezusa Kasia Anna, ks. Robert, Wojtek mały brat Jezusa, Piotr z Opola. Ks. Kuba z Poznania napisał nam maila, w którym wypowiedział się na poruszane na spotkaniu tematy.
Poruszyliśmy kilka tematów, które dotyczą współpracy naszych wspólnot, w celu umacniania się nawzajem w wierności intuicji brata Karola i troski o przekazywanie duchowości, która nam w życiu bardzo pomaga.
1. Czuwanie na Jasnej Górze – chcemy nadal je organizować i w nim uczestniczyć, biorąc pod uwagę refleksje po czuwaniu tegorocznym, m.in. by nie bać się ciszy w czasie czuwania, by dać czas na kontemplację Maryi w obrazie jasnogórskim, by kontynuować błogosławienie osób na zakończenie czuwania. Tematem przyszłorocznego czuwania będzie: „Nasza kruchość i moc Eucharystii”.
2. Weekend rekolekcyjny Rodziny Karolowej z ks Tadeuszem Hukiem, w Wielkim Poście, zorientowany na temacie Przemienienia Jezusa na Górze Tabor (Ewangelia II Niedzieli Wielkiego Postu). Odbędzie się w Świętej Puszczy w Olsztynie pod Częstochową w dniach 6-8 marca 2020.
3. Kolejną sesję w Dużym Domu planujemy na wiosnę 2021. Temat: Jezus, który nam towarzyszy – o sakramencie pojednania i towarzyszeniu duchowym.
4. Piotr przedstawił sprawozdanie z odsłon i użytkowników na naszej strony. Widać, że cieszy się coraz większą popularnością. Postanowiliśmy na Adwent przygotować rekolekcje internetowe: „Z Nazaretu do Betlejem – spotkania rekolekcyjne Rodziny brata Karola”. W kolejne niedziele Adwentu będzie: spotkanie u braci, spotkanie u Księdza, spotkanie we wspólnocie Duży Dom, spotkanie u małych sióstr. Temat: jak przeżywam (-y) Adwent ( w naszej wspólnocie).
O 14.00 uczestniczyliśmy w Eucharystii w kaplicy Dużego Domu w intencji Ignasia, z okazji pierwszej rocznicy urodzin. Zakończyliśmy spotkanie o 17.00 – i następne, przygotowujące czuwanie, wyznaczyliśmy na 6 marca w Olsztynie pod Częstochową, przed rekolekcjami.
Ogromne dzięki za nazaretańską gościnność Dużego Domu – i do następnego zobaczenia!