List od małej siostry Hali z Aleppo

Kilka miesięcy temu udało nam się zebrać całkiem niezłą sumę pieniędzy które chcieliśmy przeznaczyć na wsparcie rodziny w Aleppo, przekazując pieniądze bezpośrednio przez małą siostrę Halę, z pochodzenia Syryjkę.

Będąc na wiosnę w swoim kraju, przekazała pieniądze grupie osób pracujących na miejscu z uchodźcami z Aleppo. Oto list, jaki od nich otrzymaliśmy:


Drogie siostry i drodzy wszyscy o hojnym sercu!
Otrzymaliśmy sumę pieniędzy, przekazaną przez małe siostry, którą zebraliście, by pomóc osobom z Aleppo poszkodowanym przez wojnę.
Pieniądze, które przysłaliście, przeznaczamy na pomoc 16-letniemu chłopcu. Doznał głębokiego wstrząsu psychicznego po tym, jak był zmuszony do oglądania egzekucji swego ojca, któremu poderżnięto gardło. Z dnia na dzień on i jego rodzina znaleźli  się bez żadnych pieniędzy i środków do życia. Mieszkają teraz w Lattaquie.
Ten młody chłopak ma trudności, by podjąć na nowo studia, które przerwał 3 lata temu. Chcielibyśmy mu pomóc, dając mu możliwość kształcenia się w dziedzinie technicznej od przyszłego roku szkolnego, a zarazem pomóc mu przezwyciężyć ten uraz, by mógł na nowo cieszyć się życiem.
Dziękujemy, że o nas pomyśleliście w tym naszym trudnym doświadczeniu.  Jak sobie uświadamiamy, że są ludzie, którzy o nas myślą, jest to dla nas jak promyk nadziei, bo to oznacza, ze cśs dla kogoś jeszcze znaczymy. Ogromne dzięki.

 

Pod koniec sierpnia nadarzy się kolejna okazja przekazania wsparcia w ten sam sposób, przez małą siostrę Halę.
Prosimy każdego, kto chciałby znów wspomóc Syrię, by nadesłał pieniądze na konto małych sióstr Jezusa do 24 sierpnia 2017

Nr konta: Zgromadzenie Małych sióstr Jezusa, ul Targowa 33b/13, 03-728 Warszawa
PKO BP  64 1020 1013 0000 0302 0125 6593 z dopiskiem: pomoc rodzinie.