Marszowicze we Wrocławiu

Tradycją rekolekcji w drodze z bł. Karolem de Foucauld, które od 10 lat organizują mali bracia Jezusa wraz z małymi siostrami Jezusa, jest tzw. spotkanie pomarszowe.

Tym razem uczestnicy i organizatorzy rekolekcji, które odbyły się w lipcu 2017 roku w drodze z parafii Miłosierdzia Bożego w Pile do Sanktuarium MatkiBożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, spotkali się ponownie w pierwszy weekend listopada.

Scenerią spotkania marszowiczów stał się Wrocław, a rolę gospodarzy doskonale wypełnili wrocławianie: Ania, Kasia, Kacper i Grzesiek. Nie tylko zapewnili gościom nocleg i przepyszne posiłki, ale także pokazali to, co w ich mieście jest warte zobaczenia.

Był czas zwiedzania i czas wędrowania nadodrzańskimi wałami. Był czas poznawania Dużego Domu, o którym opowiedziała należąca do tej wspólnoty Basia, i był czas cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. Był czas rozmów i dzielenia się tym, co wydarzyło się od Marszu, a także czas wspólnego oglądania zdjęć i wspominania przeżytych razem rekolekcji.

W spotkaniu uczestniczyło kilkanaście osób z Białegostoku, Krakowa, Opola, Warszawy oraz z Wrocławia i okolic. Słoneczna jesienna pogoda sprzyjała spacerowaniu, a atmosfera otwartości i radości sprzyjała rozmowom i coraz lepszemu wzajemnemu poznawaniu się.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Ania