Spotkanie Osób rozważających Ewangelię na www.malybrat.opole.pl

W sobotę 3 lutego 2018 w karmelitańskiej wspólnocie w Nowych Osinach odbyło sie spotkanie Osób rozważających Ewangelię na stronie www.malybrat.opole.pl

Kochani!
3 lutego 2018 roku w gościnnym Karmelu w Osinach Nowych koło Mińska Mazowieckiego odbyło się spotkanie osób współtworzących refleksję wokół Słowa Bożego na oficjalnej stronie internetowej poświęconej duchowości brata Karola www.malybrat.opole.pl
Celem tego spotkania miało być bliższe poznanie się  ponad 14 osób wszystkich stanów w Kościele( zakonnicy, kapłani, klerycy, osoby konsekrowane, świeccy żyjący samotnie i w rodzinach),które zgłębiając duchowość Nazaretu przekazują swoje doświadczenia i widzenie świata na bazie niedzielnych czytań liturgicznych.
Ostatecznie było nas 6 osób: msJ Kasia-Anna, msJ Mariola, ks. Robert Pawlak, ks. Kuba Drosik, Piotr Dobrowolski i s. Małgorzata OCD, ktore  znały się już dobrze i stąd nasza wymiana mogła od razu głębiej dotykać naszej rzeczywistości.
Podejmując nas u siebie przywitała nas i ugościła s. Małgorzata. Podzieliła się czym żyje jej wspólnota, mówiąc o charyzmacie prawdy i otwarciu na miłość poprzez poznawanie siebie.
Następnie Piotr przedstawił krótką historię strony „malybrat”. Jej działalność rozpoczęła się 1 grudnia 2013 roku. Dziś ma około 90 tysięcy odsłon i ponad 11 tysięcy użytkowników a poza Polską zaglądają do niej osoby z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Słowacji, Francji, Serbii, Holandii, Ukrainy, Białorusi, Kenii, Izraela i USA. W Polsce najwięcej oglądających jest z Warszawy, Opola, Krakowa, Wrocławia, Lublina, Poznania, Barlinka, Gdańska, Częstochowy, Łodzi i Bielska-Białej.
Obiad w  serdecznej atmosferze z Kasią kandydatką do Karmelu, zadającą różne pytania pomógł nam zdefiniować jasno nasze cele. Nasze braterstwo rodzi się z dzielenia się Słowem Bożym. Toteż przystąpiliśmy do medytacji czytań z 5 niedzieli zwykłej. Zwrot „być wszystkim dla wszystkich” z listu św. Pawła do Koryntian przypomniał nam żarliwą miłość br. Karola i jego troskę o zbawienie wszystkich ludzi. Wdzięczność Jezusowi, który „dźwigał nasze słabości i nosił nasze choroby” wyraziliśmy  w adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele  sióstr karmelitanek.
Koło 17:00 Kuba odprawił Mszę Św. Prymicyjną. Siostry, ich goście i my otrzymaliśmy błogosławieństwo prymicyjne.
Zakończyliśmy ”pulsem”, w którym każdy z uczestników spotkania szczerze podzielił się, gdzie się obecnie znajduje w duchowej drodze.
To spotkanie bardzo nas umocniło i dodało przekonania, że ta wielka praca podejmowana przez tak wielu i tak pięknie inspirowana przez Piotra ma ważne znaczenie, że tworzy już tutaj cząstkę Królestwa Bożego.
W Sercu Jezus Każdą i Każdego spotykamy, życząc błogosławieństwa Bożego dla tych, z którymi żyjecie.

mała siostra Jezusa Mariola