Spotkanie Ekipy Karolowej w Czarnkowie

Kolejne spotkanie Ekipy Karolowej, tym razem spotkaliśmy się w Czarnkowie w ostatnią sobotę 14 kwietnia.

Głównie chcieliśmy przygotować program czuwania nocnego na Jasnej Górze, które odbędzie się z 8 na 9 września br. Rozmawialiśmy również o wydaniu kolejnej pozycji z duchowości Karolowej, o rekolekcjach w drodze, o sesji (której ostatecznie w tym roku nie będzie, ale może w początkach następnego roku) i o rekolekcjach w 2020 roku.
Zaprosił nas do Czarnkowa ks. Kuba, kapłan archidiecezji poznańskiej, który z dumą oprowadził nas po kościele i plebanii, a z jeszcze większą duma przedstawił nam swojego Proboszcza! Zaczęliśmy spotkanie około 11h, skończyliśmy o 17h.
W południe mieliśmy Eucharystię w intencji kanonizacji Karola. Była na niej również Teresa z Instytutu, która mieszka w Czarnkowie!
Ks. Jakub ugościł nas po królewsku, jego proboszcz Krzysztof zaprosił nas na obiad i kawę i na tej części spotkania Teresa była z nami.
Spotykaliśmy się u Kuby w mieszkaniu - i nasze rozmowy były żywe i dynamiczne:) Tego nam życzyła Ludka z Władkiem - gdyż jadąc przez Wrocław zatrzymaliśmy się tam na noc i dzięki temu, przeżyliśmy pre-spotkania z dwiema rodzinami z Dużego Domu.
Program czuwania za jakiś czas ukaże się na stronie.
„Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego” – to słowo otrzymaliśmy na początek naszego spotkania. Było tak bliskie sercu i życiu bł Karola – niech umacnia i naszą wiarę!