Zaproszenie na Jasnogórskie Czuwanie

Zaproszenie na Jasnogórskie czuwanie w nocy – z soboty na niedzielę 9/10 września 2023 roku.

Już po raz szósty rodzina duchowa św. Karola de Foucauld spotka się w Jasnogórskiej Kaplicy, by tam powierzyć Matce Bożej ważne sprawy Kościoła, naszych Wspólnot, a także te najbardziej osobiste.
W tym roku, wdzięczni i ubogaceni darem kanonizacji naszego Patrona, w rozważaniach i modlitwie przyjrzymy się codzienności, w której mamy udział – myśląc o jej uświęcaniu i prosząc o nie.
Zaproszenie kierujemy do wszystkich, także do tych, którzy nie poznali jeszcze bliżej św. Karola. Spotkamy się w szczególnym Miejscu – w Domu Matki, i w szczególnym czasie – kilka godzin później po raz pierwszy w historii Kościoła zostanie beatyfikowana cała rodzina – rodzina Ulmów, którą do chwały ołtarzy doprowadziło zanurzenie w codzienności – odpowiedź miłości na wezwania chwil. Wsłuchując się w ich historię, odnajdziemy spójność tego świadectwa z orędziem brata Karola.

 

Temat czuwania:

 "Zanurzeni w codzienności"


Program czuwania:

21.40 – Powitanie
21.45 – Konferencja – Ks. Jakub Drosik
22.15 – Adoracja
23.00 – Modlitwa różańcowa
23.40 – Przygotowanie do Mszy św.
00.00 – Eucharystia
1.00 – Modlitwa indywidualna
1.30 – Świadectwa
2.30 – Błogosławieństwo relikwiami brata Karola
3.00 – Zakończenie

 


 

Noclegi

Istnieje możliwość noclegu w domu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Częstochowie przy ul. Kard. Wyszyńskiego 77/79. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 665632892 (zgłoszenia tylko do 2 września br.).

Na miejscu noclegu, ci którzy będą mogli, spotkają się już wcześniej - o godz. 15.00. W spotkaniu weźmie udział Ks. Fryderyk Tarabuła, autor książki „Sztuka modlitwy w życiu i pismach Karola de Foucauld”. Wkrótce przekażemy więcej informacji na ten temat.

 

Czuwanie 2023