Nowenna do bł. brata Karola

Od 15 marca 2016 r. zaczynamy w naszej Rodzinie Karolowej odmawiać nowennę do bł. Brata Karola de Foucauld przed 1 grudnia 2016 roku (stulecie jego narodzin dla Nieba).


Odmawianie nowenny przed jakąś ważną datą, jubileuszem można porównać do przygotowań, jakie czynimy przed wyjściem na przyjęcie do kogoś, kto jest nam bliski – szykujemy specjalny strój, czasem idziemy do fryzjera, wybieramy prezent i ogólnie czujemy podniosłą atmosferę.
Nowenna przed ważnym dla nas świętem to modlitwa, która ma nas wewnętrznie przygotować do jak najpełniejszego przeżycia tego wydarzenia: ma nas oczyścić, przemienić, ukierunkować, pogłębić naszą więź z Osobą, do której w tej nowennie kierujemy naszą modlitwę, a ostatecznie ma nas przybliżyć do naszego jedynego Pana.
Niech czas Nowenny do brata Karola da nam odczuć radość z tej jedynej więzi, która dla Karola i dla nas jest istotna i w której są zanurzone wszystkie nasze inne więzi: więź z Jezusem Chrystusem, naszym umiłowanym Bratem i Panem.
Następnym (drugim) dniem Nowenny będzie 1 kwietnia 2016 roku i każdy następny dzień będzie się pokrywał z pierwszym dniem kolejnego miesiąca aż do dnia 1 grudnia 2016 roku – tego właściwego dnia jubileuszu 100-lecia śmierci brata Karola.

 

Pobierz Nowennę do bł. brata Karola - pdf.