W oczekiwaniu na I Niedzielę Adwentu

Już w I Niedzielę Adwentu - 1 grudnia, w wspomnienie bł. Karola de Foucauld

Boża logika... nie jest dziełem przypadku, że właśnie w I Niedzielę Adwentu, w litrugiczne wspomnienie naszego brata Karola de Foucauld, będziemy chcieli rozpocząć dzielenie sie Słowem Bożym.

To miejsce poświęcone duchowości Nazaretu, jest owocem Roku Wiary. Mały Brat Karol napisał, gdy tylko uwierzyłem, że Bóg istnieje, zrozumiałem, że nie mogę uczynić   inaczej, jak  żyć dla Niego: moje  powołanie zrodziło się w tej samej chwil, co i moja wiara. Bóg jest tak wielki! Jakże wielka jest różnica pomiędzy Bogiem a tym co Nim nie jest! 

Naszym pragnieniem - małej siostry, siostry zakonnej, małego brata, księdza diecezjalnego, kleryka oraz osoby świeckiej - jest poszukiwanie Jezusa z Nazaretu, poszukiwaniem Jego śladów, w które możemy włożyć nasze stopy. Dlatego tak bardzo potrzebujemy wiary.

Już od I Niedzieli Adwentu zamieszczac będziemy rozważania dotyczące Słowa Pana na Niedzielę i Święta. Ewangelia - jak pisał Karol - pokazała mi, że pierwszym przykazaniem jest miłowanie Boga z całego serca i że wszystko należy zawrzeć w miłości.

Życzymy owocny spotkań z Jezusem w Jego Słowie.