Rocznica nawrócenia brata Karola, Przyjąć zaproszenie

29 października 2022 r. Rocznica nawrócenia brata Karola

Przyjąć zaproszenie


Ewangelia Łk 14,1.7-11

Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. Opowiedział wówczas zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. Tak mówił do nich: "Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: "Ustąp temu miejsca". I musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce. Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: "Przyjacielu, przesiądź się wyżej". I spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony”.

Rozważanie

Ważny dzień dla naszej wspólnoty, ale myślę że przede wszystkim to był dzień radości dla Boga, jedna nawrócona owca, jeden nawrócony Karol. Dzisiaj ewangelia daje nam piękny fragment, Bóg zaprasza wszystkich, dosłownie wszystkich. Daje każdemu szanse, aby odnowić z Nim relację. Kiedy staniemy przed obliczem kochającego Ojca, to możemy być zaskoczeni, że nasze zabiegi bycia pierwszym były naprawdę zbędne.
Zawsze jest czas na miłowanie Boga i On daje nam dzisiaj kolejny dzień, kolejne zaproszenie.
Nie zmarnujmy tego.

 

Modlitwa

Bracie Karolu - dziękujemy dzisiaj Bogu, że obdarzył Cię laską wiary, laską doświadczenia miłością Bożej i prosimy, abyś pomagał nam w naszym codziennym nawróceniu, abyśmy razem byli współbiesiadnikami razem w Niebie.

Rozważa ks. Jakub, Wspólnota Kapłańska Jezus Caritas, Poznań