W Warszawie dziękowano za kanonizację brata Karola

Radość z kanonizacji brata Karola trwa!

W niedzielne popołudnie 12 czerwca, w uroczystość Świętej Trójcy, zgromadziliśmy się na mszy dziekczynnej w kaplicy przy Katedrze Warszawsko-praskiej (parafia malych siostr). Różnorodność  ogromna; byli  przedstawiciele wielu grup rodziny Karolowej – małych braci i siostr Jezusa, Instytutu świeckiego, księży  Jesus Caritas... oraz przyjaciele, siostry zakonne, ludzie w różny sposób związani z duchowością brata Karola... z bliska i daleka - osoby które przypadkowo trafiły na parafialną mszę świętą, albo przyszły zaintrygowane zaproszeniem w radiu Warszawa... z sąsiedztwa, ale też - z Włoch, Argentyny... Cieszyliśmy się z obecności zaprzyjaźnionej grupy muzułmanów z Turcji – młodych ludzi zaangażowanych w Instytucie Dialogu Dunaj.
Eucharystii przewodniczył bp Romuald Kaminski, homilie wygłosił bp Michał Janocha. Muzyczną oprawę zapewnił stworzony specjalnie na potrzeby tejże uroczystosci chórek: sąsiadka z Targowej plus skrzyknięta spontanicznie ekipa miedzyzakonna.
Po mszy świętej zostalismy zaproszeni na poczęstunek i wspólne świętowanie do ogródka ks biskupa... Opatrzność  czuwała nad nami i burzowe chmury, ktore wisialy nad Warszawa zniknęły bez śladu... Spotkania w miłej atmosferze,  z występami młodych muzyków z Turcji, trwały do wieczora..
„...to odkrycie jest ciągle przed nami - odkrywanie niezwykłości w zwyczajności...tak potrzebne nam i całemu Kościołowi – przypomniał bp Janocha, nawiązując do życia brata Karola, do jego pragnienia życia Nazaretem w sercu świata...
Obyśmy wrócili do codzienności umocnieni wdzięcznością... z radością angażując się w to zwyczajne życie w którym objawia się Bóg...

Zobacz fotorelacje z tego wydarzenia w naszej galerii zdjęć.

Zapraszamy do posłuchania homilii Biskupa Michała Janochy - www.fiat.fm