W Pewli Małej dziękowano za kanonizację brata Karola

Echo dziękczynienia z Pewli Małej.

Dziękczynienie za kanonizację Św. Brata Karola w Pewli Małej miało szczególny charakter gdyż Brat Karol patronował procesji Eucharystycznej, która odbyła się w Święto Bożego Ciała, 16 czerwca 2022 roku.
Już przed kanonizacją w naszej parafii po  Mszy Świętej były czytane fragmenty medytacji Brata Karola oraz krótka modlitwa. By wyrazić wdzięczność za dar kanonizacji a jednocześnie uczynić bliższym naszym parafianom jego osobę i dać poznać jego wielka miłość do Eucharystii, zostałyśmy poproszone by przygotować krótkie medytacje zaczerpnięte z pism Brata Karola. które były czytane podczas procesji do czterech ołtarzy.
Pogoda była cudowna, procesja rozpoczęła się od kościoła filialnego na Dworzyskach, po dziękczynnej Eucharystii za dar kanonizacji, w czasie której na ołtarzu były relikwie Św. Karola i jego portret, niesione dalej przez nas w procesji  aż do Kościoła Parafialnego oddalonego 3 km.
Przy każdym z ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców Pewli, po Ewangelii czytałyśmy rozważania eucharystyczne brata Karola.
Po zakończonej uroczystości wiele osób dziękowało nam za przygotowanie rozważań i mówiło, ze trafiały do serca prostotą i jednocześnie głębią
Cieszyłyśmy się, ze oprócz intencji dziękczynnej za kanonizację pojawiła się także intencja błagalna o uzdrowienie Rafała za przyczyna Świętego Karola de Foucauld.
Czujemy, że nasz Brat Karol jest coraz bardziej obecny w naszej parafii nie tylko przez fakt, ze od dwudziestu lat mieszkają w niej Małe Siostry Jezusa, ale także, przez to, ze coraz więcej ludzi prosi nas o modlitwę przez jego wstawiennictwo, a także korzysta z naszej kaplicy, by modlić się i adorować Jezusa Eucharystycznego.
Małe siostry Zosia i Elzbieta

Zobacz fotorelacje z tego wydarzenia w naszej galerii zdjęć.