Zaproszenie na Jasnogórskie Czuwanie

Po dwuletniej przerwie zapraszamy na kolejne – piąte już – Jasnogórskie Czuwanie rodziny duchowej Świętego Karola de Foucauld.

Zgromadzimy się w Jasnogórskiej Kaplicy 10 września br. o godz. 21.00 na Apelu i pozostaniemy tam do godziny 3.30 nad ranem, dziękując za kanonizację brata Karola i prosząc o beatyfikację służebnicy Bożej – małej siostry Magdaleny, jego wiernej uczennicy. Czuwanie ma charakter otwarty i jest okazją do wyjątkowego spotkania z Matką Bożą, dlatego prosimy, by zaproszenie na nie dotarło także do osób, które nawet nie będąc szczególnie związane z bratem Karolem, byłyby gotowe czuwać wraz z nami. Trwa rok kanonizacji i wdzięczność za to wydarzenie splata się z łaskami, których doświadczamy.
Po Mszy św. o północy przywołamy w świadectwach wspomnienie msJ. Magdaleny – tej, która wsłuchana w słowa brata Karola pisała do swoich sióstr: Aby odpowiedzieć na ogromną i wszechogarniającą Miłość Serca Jezusa, masz być gotowa iść aż na krańce świata, by nieść tam tę Miłość i „wykrzyczeć Ewangelię” nie słowami, lecz całym swoim życiem. W spotkaniu duchowej rodziny brata Karola chcemy usłyszeć jej głos, gdyż  jej rozumienie i doświadczenie duchowości św. Karola de Foucauld może być istotnym światłem w podążaniu za Jezusem jego śladami.

PROGRAM
21.00 Apel Jasnogórski
21.30 powitanie
21.45 modlitwa różańcowa – tajemnice chwalebne
22.15 konferencja – Ks. Biskup Andrzej Przybylski
23.00 – 23.45 adoracja w ciszy
24.00 Eucharystia
1.30 godzina świadectw o msJ Magdalenie
2.30 błogosławieństwo relikwiami brata Karola

 


 

Istnieje możliwość zatrzymania się na nocleg (krótki) oraz wspólną kolację i śniadanie (złożone z tego, co przywieziemy) w domu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Częstochowie przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 77/79. Osoby zainteresowane zamówieniem noclegu lub bardziej szczegółowymi informacjami prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny: 665632892.

czuwanie 2022