Echo sierpniowego spotkania ekipy Karolowej

29 sierpnia 2020 w Częstochowie spotkaliśmy się w naszej ekipie Karolowej: Grażyna z Instytutu, Ola i Rafał z Dużego Domu, Piotr z Opola, ks. Kuba z Poznania i ks. Robert z Warszawy, Wojtek mały brat, Kasia i Mariola, małe siostry. Przywitaliśmy w naszym gronie Mariolę, która będzie z nami na miejsce Zosi.
 

Poruszyliśmy kilka spraw:
1. Modlitewnik – Robert zdał nam relację z tego, co zostało zrobione, pokazał wydrukowaną wersję roboczą, spytał o nasze zdanie w kilku kwestiach. Grażyna zaproponowała, że może zająć się redakcją tekstu, a Ola grafiką, składem, projektem okładki. Stwierdziliśmy, że warto wydać tą książeczkę przez jakieś wydawnictwo, wtedy ten modlitewnik mógłby dotrzeć do większej liczby osób – i Grażyna podjęła się kontaktu ze znanym jej wydawnictwem werbistów, by zapytać , na jakich warunkach mogliby nam to wydać. Tytuł: "Modlitewnik brata Karola de Foucauld". Jego wydanie mogłoby stanowić jedną z inicjatyw naszej rodziny z okazji kanonizacji brata Karola.
2. Piotr przedstawił dane związane z oficjalną stroną duchowości Nazaretu w Polsce. Wynika, że oglądalność się zwiększa, a wejścia są z wielu krajów. Dlatego winno być naszą troską, by dbać o tę stronę. Największą popularnością cieszą się działy: Rozważanie niedzielnej Ewangelii i Wydarzenia. Radością jest, że coraz śmielej dzielimy się w Wydarzeniach różnymi doświadczeniami – Piotr wspomniał o niedawnej akcji zbiórki na czynsz dla państwa Karim, emigrantów z Egiptu, która zaowocowała sumą 6000 zł! Piotr ponowił prośbę, by rozważania przesyłać mu na tydzień wcześniej.
3. Z propozycji na Adwent podjęliśmy sprawę filmików – jednominutówek, które można by nagrać przy okazji czuwania. Temat dotyczyłby encykliki o braterstwie międzyludzkim Papieża Franciszka, która ma wyjść „na dniach”.
4. Kasia przedstawiła zaproszenie na „rekolekcje” do jednej z parafii w Olsztynie. Chodziłoby o podzielenie się duchowością, świadectwem życia, doświadczeniem adoracji, spotkaniem z islamem. Proboszcz myślał połączyć to z czasem Adwentu i rocznicą śmierci brata Karola. Rozmawialiśmy o tej propozycji. Stwierdziliśmy, że jesteśmy chętni i otwarci i że raczej byśmy widzieli to zrobić w ramach przygotowania do kanonizacji lub bliżej kanonizacji (której daty jeszcze nie znamy), kiedy będziemy też mieć gotowy modlitewnik, a i sytuacja epidemiologiczna będzie korzystniejsza. Wielki Post nie pozwoliłby nam pojechać w ekipie – więc może czerwiec, miesiąc Serca Pana Jezusa, tak bliskiego bratu Karolowi? Jednocześnie to zaproszenie poddało nam pomysł, by przygotować „ramy” takiego weekendu rekolekcyjnego i potraktować go jako naszą inicjatywę w związku z kanonizacją brata Karola – i pojechać też do innych miejsc, jeśli będą zaproszenia. Stwierdziliśmy, że przygotujemy to przy okazji sesji w Dużym Domu.
5. Data tej sesji  w Dużym Domu to 16-18 kwietnia 2021, jak Bóg da - temat „Jezus, który nam towarzyszy” o spowiedzi, kierownictwie duchowym.
6. No i czuwanie z 30 na 31 października br. Temat: "Nasza kruchość i moc Eucharystii". Ustaliliśmy program czuwania, które rozpoczyna Apelem jasnogórskim od godz. 21.00.
Od przyszłego roku mamy zarezerwowany stały termin na czuwanie na II sobotę września.
Z radością wyczekujemy kanonizacji naszego brata Karola, z żywym pragnieniem naśladowania Go w Jego miłości do Jezusa i w Jego pasji Ewangelią – prosząc o Jego wstawiennictwo u Boga, by ta miłość kształtowała nasze wybory, czyny, postawy w „Nazaretach”, w których żyjemy na co dzień.