Pomoc dla Aleppo po raz trzeci

Jak pamiętacie, w zeszłym roku udało nam się 2 razy skorzystać z przejazdów ms Hali w Europie, by przekazać bezpośrednio przez nią pomoc dla miejscowych uchodźców w Syrii - tych, którzy nie mieli środków, by uciec dalej niż do sąsiedniego miasta i przebywać w miejscowych obozach dla uchodźców.

Przekazaliśmy Wam też list w sierpniu od prowadzących ten obóz 100 km od Syrii, w którym pisali, komu została przekazana nasza pomoc.
Po drugiej zbiórce odpisaliśmy na ten list, przekazując obrazek MB Częstochowskiej, który podobno bardzo poruszył serca naszych odbiorców. Nie znali tego wizerunku, ale Twarz Maryi ich tak przyciągnęła, ze zaczęli sami dociekać, co to za obraz.
W tym roku, już w marcu, nadarza się niezwykła okazja: ms Hala będzie w Polsce przez miesiąc marzec na czas swych rekolekcji. Postaramy się przez nią podać większy wizerunek Maryi z Jasnej Góry. Jej pobyt, jak i zaczynający się Wielki Post, gdzie jałmużna, obok modlitwy i postu, ma swoje szczególne miejsce, jest dla nas okazją, by ogłosić kolejna zbiórkę pieniędzy.
„JAŁMUŻNA UWALNIA OD ŚMIERCI I WYBAWIA OD WSZELKIEGO GRZECHU. ROZDAJĄCY JAŁMUŻNĘ BĘDĄ SYCI ŻYCIA” (Tob 12, 9)
Prosimy każdego, kto chciałby znów wspomóc Syrię, by nadesłał pieniądze na konto małych sióstr Jezusa do 20 marca 2018r
Nr konta: Zgromadzenie Małych sióstr Jezusa, ul Targowa 33b/13, 03-728 Warszawa
PKO BP  64 1020 1013 0000 0302 0125 6593 z dopiskiem: pomoc rodzinie.
W okolicach Wielkanocy ukaże się na naszej strony rozmowa z ms Halą odnośnie sytuacji w jej kraju.